MIQ50T065DFS
MIQ50T065DFS
Производительmiracle
Партномер производителяMIQ50T065DFS
ОписаниеTransistors/Thyristors MIRACLE POWER MIQ50T065DFS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | miracle |
| Вес | 6.3 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4.2V@500uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Pd- Power Dissipation | 275W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.63V@50A |
| Current - Collector(Ic) | 100A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.1V@50A,15V |
| Td(off) | 21ns |
| Td(on) | 33ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 0.1nF |
| Reverse Recovery Time(trr) | 133ns |
| Switching Energy(Eoff) | 600uJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 2.37mJ |
| Current- Forward(If) | 50A |
| Input Capacitance(Cies) | 5.46nF |
