R16S REV.B(LC22V)
R16S REV.B(LC22V)
ПроизводительAurtron
Партномер производителяR16S REV.B(LC22V)
ОписаниеIoT/Communication Modules Aurtron R16S REV.B(LC22V)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Aurtron |
| Вес | 8.62 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 22dBm |
| Frequency | 470MHz |
| Interface | UART |
| Operating Voltage | 1.7V~3.7V |
| Frequency range | 470MHz |
| Sensitivity | -148dBm |
| Receive Current | 10mA |
| Current Of Transmitting | 121mA |
| Antenna Type | Stamp Hole Antenna |
| Voltage - Supply | 1.7V~3.7V |
| Modulation System | LoRa |
| Communication Distance | 8km |
| Support Interface | UART |
| Send Current | 121mA |
