PT5126-HS-TP(Green)
PT5126-HS-TP(Green)
ПроизводительPTC(Princeton Tech)
Партномер производителяPT5126-HS-TP(Green)
ОписаниеMotor Driver ICs PTC PT5126-HS-TP(Green)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | PTC(Princeton Tech) |
| Вес | 0.512 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 2.8A |
| Quiescent Current | 5nA |
| Peak Current | 5A |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| RDS(on) | 490mΩ |
| Number of H-bridges | 1 |
