KGF75N65KDF-U/H
KGF75N65KDF-U/H
ПроизводительKEC Semicon
Партномер производителяKGF75N65KDF-U/H
ОписаниеTransistors/Thyristors KEC KGF75N65KDF-U/H
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | KEC Semicon |
| Вес | 8.3 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4.2V@1mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Voltage - Forward(Vf) | 2V@75A |
| Current - Collector(Ic) | 100A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.2V@75A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 128nC@15V |
| Td(off) | 177ns |
| Td(on) | 63ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 41pF |
| IGBT Type | FS (Field Stop) |
| Reverse Recovery Time(trr) | 122ns |
| Switching Energy(Eoff) | 2.1mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 3.6mJ |
| Output Capacitance(Coes) | 198pF |
| Current- Forward(If) | 75A |
| Input Capacitance(Cies) | 3.555nF |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 225A |
