CH455G
CH455G
ПроизводительWCH(Jiangsu Qin Heng)
Партномер производителяCH455G
ОписаниеLED Drivers WCH CH455G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | WCH(Jiangsu Qin Heng) |
| Вес | 0.28 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 50uA |
| Interface | I2C |
| Features | Common Cathode;Adjustable Glow;Key Scan |
| Clock Frequency | 4MHz |
| configuration | 8 Segment x 4 Digit;7 Segment × 4 Digit |
| Voltage - Supply | 2.7V~5V |
| Segment Drive Current | 25mA |
