WD3168E-6/TR
WD3168E-6/TR
ПроизводительWILLSEMI(Will Semicon)
Партномер производителяWD3168E-6/TR
ОписаниеPower Management (PMIC) WILLSEMI WD3168E-6/TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | WILLSEMI(Will Semicon) |
| Вес | 0.05 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 2mA |
| Operating Voltage | 2.7V~5.5V |
| Output Voltage | 4.8V~5.2V |
| Function | boost converter |
| Frequency - Switching | 1.7MHz |
| Energy Efficiency | 80% |
| Output Resistance | 6Ω |
