STGD14NC60KT4
STGD14NC60KT4
ПроизводительSTMicroelectronics
Партномер производителяSTGD14NC60KT4
ОписаниеTransistors/Thyristors ST STGD14NC60KT4
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | STMicroelectronics |
| Вес | 0.476 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Power Dissipation (Pd) | 80W |
| Collector Current (Ic) | 25A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 2.5V@15V,7A |
| Turn?off Delay Time (Td(off)) | 116ns |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 600V |
| Turn?on Delay Time (Td(on)) | 22.5ns |
| Total Gate Charge (Qg@Ic,Vge) | 34.4nC |
| Pd- Power Dissipation | 80W |
| Current - Collector(Ic) | 25A |
| Gate Charge(Qg) | 34.4nC |
| Td(off) | 116ns |
| Td(on) | 22.5ns |
