ESP32-C3-MINI-1-N4
ESP32-C3-MINI-1-N4
ПроизводительEspressif Systems
Партномер производителяESP32-C3-MINI-1-N4
ОписаниеIoT/Communication Modules ESPRESSIF ESP32-C3-MINI-1-N4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Espressif Systems |
| Вес | 1.64 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART;SPI;I2C;I2S;USB |
| Features | Integrated antenna;Built-in watchdog;Integrated temperature sensor |
| Sensitivity | -98dBm |
| Receive Current | 84mA |
| Current Of Transmitting | 350mA |
| Antenna Type | On-board PCB Antenna |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 20.5dBm |
