MIW25N120FA-BP
MIW25N120FA-BP
ПроизводительMCC(Micro Commercial Components)
Партномер производителяMIW25N120FA-BP
ОписаниеTransistors/Thyristors MCC MIW25N120FA-BP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MCC(Micro Commercial Components) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃@(Tj) |
| Type | FS(Field Stop) |
| Power Dissipation (Pd) | 326W |
| Collector Current (Ic) | 50A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 2.35V@15V,25A |
| Turn?off Delay Time (Td(off)) | 331ns |
| Turn?off Switching Loss (Eoff) | 1.4mJ |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Turn?on Delay Time (Td(on)) | 158ns |
| Total Gate Charge (Qg@Ic,Vge) | 200nC |
| Turn?on Switching Loss (Eon) | 1.8mJ |
| Pd- Power Dissipation | 326W |
| Current - Collector(Ic) | 50A |
| Gate Charge(Qg) | 200nC |
| Td(off) | 331ns |
| Td(on) | 158ns |
| IGBT Type | FS (Field Stop) |
| Switching Energy(Eoff) | 1.4mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 1.8mJ |
