SM1628C
SM1628C
ПроизводительShenzhen Sunmoon Micro
Партномер производителяSM1628C
ОписаниеLED Drivers Shenzhen Sunmoon Micro SM1628C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shenzhen Sunmoon Micro |
| Вес | 1.28 |
| Operating Temperature | -40℃~+80℃ |
| Supply Voltage | 3.3V~5.5V |
| Quiescent Current | 1.2mA |
| Interface | 3-Wire Serial Interface |
| Interface Type | 3-wire serial interface |
| Features | Adjustable Glow;Key Scan |
| Clock Frequency | 1MHz |
| configuration | 13 Segment x 4 Digit;10 Segment x 7 Digit |
| Voltage - Supply | 3.3V~5.5V |
| Digit Drive Current | 650mA |
| Segment Drive Current | 47mA |
