HX63080-2A
HX63080-2A
ПроизводительHX(Zhejiang Yueqing Hongxing Elec)
Партномер производителяHX63080-2A
ОписаниеConnectors Hongxing HX63080-2A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HX(Zhejiang Yueqing Hongxing Elec) |
| Вес | 1.71 |
| Operating Temperature | -20℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -20℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Current Rating (Max) | 13A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze;PA |
| Reference Series | - |
| Mounting Style | Direct Insert |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 6.35mm |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x2P |
| Z-Height of the Board | 14.8mm |
| Current Rating-Signal | 13A |
