VCE20US12
VCE20US12
ПроизводительXP Power
Партномер производителяVCE20US12
ОписаниеIndustrial control electrical XP Power VCE20US12
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XP Power |
| Вес | 1 |
| Output Power | -;20 W |
| Type | Closed |
| Application | Household appliances, ITE (commercial) |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 85 ~ 305 VAC;-;-;- |
| working temperature | -25°C ~ 70°C (with Derating) |
| Packaging/Housing | 4-DIP module |
| characteristic | - |
| Remarks | - |
| Voltage - Input (maximum value) | - |
| Supplier Device Packaging | - |
| Size/Size | 2.60" Length x 1.30" Width x 0.92" Height (66.0mm x 33.0mm x 23.4mm) |
| Output current (maximum value) | -;1.67A |
| Output count | 1 |
| Voltage - Input | 85 ~ 305 VAC |
| Voltage - Input (minimum value) | - |
| efficiency | 85% |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Power (W) | 20 W |
| Voltage - Isolation | - |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Control characteristics | - |
| Installation type | Through Hole |
| Certification bodies | CB,TUV,UL |
| Standard number | 62368-1 |
| Current output (maximum value) | 1.67A |
