VCP15US12-E
VCP15US12-E
ПроизводительXP Power
Партномер производителяVCP15US12-E
ОписаниеIndustrial control electrical XP Power VCP15US12-E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XP Power |
| Вес | 1 |
| Output Power | -;15 W |
| Type | Closed |
| Application | ITE (commercial), medical |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | -;-;-;90 ~ 264 VAC |
| working temperature | 0°C ~ 70°C (With Derating) |
| Packaging/Housing | 5-DIP module |
| characteristic | Universal Input |
| Remarks | - |
| Voltage - Input (maximum value) | - |
| Supplier Device Packaging | - |
| Size/Size | 2.72" L x 1.65" W x 1.11" H (69.0mm x 42.0mm x 28.2mm) |
| Output current (maximum value) | 1.25A;- |
| Output count | 1 |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Input (minimum value) | - |
| efficiency | 82% |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Power (W) | 15 W |
| Voltage - Isolation | - |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Control characteristics | - |
| Installation type | Through Hole |
| Certification bodies | cUL,IEC,EN |
| Standard number | 60601-1; 60950-1; 62368-1 |
| Current output (maximum value) | 1.25A |
