XD-XH-11A-G
XD-XH-11A-G
Производительchxunda
Партномер производителяXD-XH-11A-G
ОписаниеConnectors chxunda XD-XH-11A-G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | chxunda |
| Вес | 0.945 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Operating Temperature Range | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Material | Phosphor Bronze;PA66 |
| Reference Series | XH |
| Mounting Style | Direct Insert |
| Number of Pins | 11P |
| Pitch | 2.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 11 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x11P |
| Current Rating-Signal | 3A |
