SMD0402P035SLR
SMD0402P035SLR
ПроизводительPTTC(Polytronics Tech)
Партномер производителяSMD0402P035SLR
ОписаниеCircuit Protection PTTC(Polytronics Tech) SMD0402P035SLR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | PTTC(Polytronics Tech) |
| Вес | 0.012 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 500mW |
| Trip Current | 700mA |
| Hold Current | 350mA |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 700mΩ |
| Resistance @ 25℃ | 50mΩ |
| Voltage - Max | 6V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 100ms |
