LKS1D5005DTC
LKS1D5005DTC
ПроизводительLINKOSEMI
Партномер производителяLKS1D5005DTC
ОписаниеTransistors/Thyristors LINKOSEMI LKS1D5005DTC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | LINKOSEMI |
| Вес | 0.47 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Type | MOSFET |
| Features | Undervoltage lockout with hysteresis |
| Voltage - Supply | 12V~18V |
| Voltage - Isolation | - |
| Pd- Power Dissipation | 50W |
| Drain to Source Voltage | 500V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5A |
| Frequency - Switching | 20kHz |
| Quiescent Current(Iq) | 190uA |
| High-side Bias Voltage(Vbs) | 12V~18V |
