PSS30S92F6-AG
PSS30S92F6-AG
ПроизводительMitsubishi Group
Партномер производителяPSS30S92F6-AG
ОписаниеTransistors/Thyristors Mitsubishi Group PSS30S92F6-AG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Mitsubishi Group |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -20℃~+125℃ |
| Type | IGBT |
| Features | Undervoltage Protection;Short-Circuit Protection;Overtemperature protection with hysteresis |
| configuration | Three-phase bridge |
| Voltage - Supply | 13.5V~16.5V |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Pd- Power Dissipation | 47.6W |
| RDS(on) | - |
| Drain to Source Voltage | 600V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 30A |
| Frequency - Switching | 20kHz |
| Quiescent Current(Iq) | - |
| High-side Bias Voltage(Vbs) | 13V~18.5V |
