LGS63032B6
LGS63032B6
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS63032B6
ОписаниеLED Drivers Legend-Si LGS63032B6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Type | DC-DC |
| Features | Over-Temperature Protection (OTP);Under Voltage Protection;Over Voltage Protection |
| Output Voltage | 3V~60V |
| Topology | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Dimming | PWM |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Voltage - Input(DC) | 3V~60V |
| Constant Current Accuracy | 3% |
| Voltage - Input(AC) | - |
