GT-IRB1711L-030D-0940-A04-RP-DJ
GT-IRB1711L-030D-0940-A04-RP-DJ
ПроизводительYongyu Photoelectric
Партномер производителяGT-IRB1711L-030D-0940-A04-RP-DJ
ОписаниеOptoelectronics Yongyu Photoelectric GT-IRB1711L-030D-0940-A04-RP-DJ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Yongyu Photoelectric |
| Вес | 0.165 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Radiant Intensity | 60mW/sr |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 30° |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Wavelength - Dominant | 940nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.1V~1.7V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 150mA |
| Half wave width | 45nm |
