DYWH-IR26-91C/2D
DYWH-IR26-91C/2D
ПроизводительTONYU
Партномер производителяDYWH-IR26-91C/2D
ОписаниеOptoelectronics TONYU DYWH-IR26-91C/2D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TONYU |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Radiant Intensity | 5.0mW/sr |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 130°;20° |
| Pd- Power Dissipation | 100mW |
| Wavelength - Dominant | 940nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.2V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 50mA |
| Half wave width | 30nm |
