GT-IRB3216S-100D-0940-A02-PP
GT-IRB3216S-100D-0940-A02-PP
ПроизводительYongyu Photoelectric
Партномер производителяGT-IRB3216S-100D-0940-A02-PP
ОписаниеOptoelectronics Yongyu Photoelectric GT-IRB3216S-100D-0940-A02-PP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Yongyu Photoelectric |
| Вес | 0.031 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Radiant Intensity | 3mW/sr;1mW/sr |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 100° |
| Pd- Power Dissipation | 100mW |
| Wavelength - Dominant | 940nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.2V~1.8V;1.1V~1.5V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 500mA |
| Half wave width | 50nm |
