KC5FB60HR
KC5FB60HR
ПроизводительFUXINSEMI
Партномер производителяKC5FB60HR
ОписаниеTransistors/Thyristors FUXINSEMI KC5FB60HR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | FUXINSEMI |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.55V |
| Current - On State(It(RMS)) | 8A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 70A |
