WSD3056DN33
WSD3056DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD3056DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD3056DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 30pF |
| Pd- Power Dissipation | 27W |
| RDS(on) | 13mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 2 N-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 35A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 620pF |
| Output Capacitance(Coss) | 85pF |
| Gate Charge(Qg) | 7.2nC@10V |
