HX1610-AGC
HX1610-AGC
ПроизводительHEXIN
Партномер производителяHX1610-AGC
ОписаниеPower Management (PMIC) HEXIN HX1610-AGC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HEXIN |
| Вес | 0.295 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3.5A |
| Quiescent Current | 1.52mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 8V~60V |
| Output Voltage | 4.5V~15V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 80kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
