CRG50T65AK5HD
CRG50T65AK5HD
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRG50T65AK5HD
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRG50T65AK5HD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 6.355 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 3.5V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Pd- Power Dissipation | 268W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.61V@50A |
| Current - Collector(Ic) | 60A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.15V@50A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 109nC@50A,15V |
| Td(off) | 276ns |
| Td(on) | 91ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 50.28ns |
| Switching Energy(Eoff) | 1.43mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 2mJ |
| Input Capacitance(Cies) | 3.301nF@30V |
