2MBI300VB-060-50
2MBI300VB-060-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя2MBI300VB-060-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 2MBI300VB-060-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 266.833 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@300mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 600V |
| Pd- Power Dissipation | 1.36kW |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.7V@300A |
| Current - Collector(Ic) | 300A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.25V@300A,15V |
| Td(off) | 600ns |
| Td(on) | 650ns |
| IGBT Type | IGBT Module |
| Reverse Recovery Time(trr) | 200ns |
| Input Capacitance(Cies) | 20nF@10V,0V |
