CRG40T120BV3S
CRG40T120BV3S
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRG40T120BV3S
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRG40T120BV3S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 12.693 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4.5V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 278W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.2V@25A |
| Current - Collector(Ic) | 80A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.4V@40A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 239nC@15V |
| Td(off) | 265ns |
| Td(on) | 62ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 94pF |
| Reverse Recovery Time(trr) | 263ns |
| Switching Energy(Eoff) | 1.4mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 3.3mJ |
| Output Capacitance(Coes) | 170pF |
| Current- Forward(If) | 40A |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 60A |
