7MBR75VB120-50
7MBR75VB120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR75VB120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR75VB120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 346.2 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@75mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 385W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.65V@75A |
| Current - Collector(Ic) | 75A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.8V@75A,15V |
| Td(off) | 530ns |
| Td(on) | 390ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 6nF |
| IGBT Type | IGBT Module |
| Reverse Recovery Time(trr) | 350ns |
| Current- Forward(If) | 75A |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 520A |
