2MBI450XHA120-50
2MBI450XHA120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя2MBI450XHA120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 2MBI450XHA120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 397 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@450mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 1.85kW |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.85V@450A |
| Current - Collector(Ic) | 450A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.1V@450A,15V |
| Td(off) | 345ns |
| Td(on) | 385ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 220ns |
| Switching Energy(Eoff) | 29.8mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 27.2mJ |
| Input Capacitance(Cies) | 46nF@10V |
