2MBI200VH-120-50
2MBI200VH-120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя2MBI200VH-120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 2MBI200VH-120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 385.875 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@200mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 1.11kW |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.3V@200A |
| Current - Collector(Ic) | 200A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.4V@200A,15V |
| Reverse Recovery Time(trr) | 150ns |
| Input Capacitance(Cies) | 18.2nF |
