7MBR50VN120-50
7MBR50VN120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR50VN120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR50VN120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 350 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@50mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 280W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.7V@50A |
| Current - Collector(Ic) | 50A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.65V@50A,15V |
| Td(off) | 530ns |
| Td(on) | 390ns |
| IGBT Type | IGBT Module |
| Reverse Recovery Time(trr) | 350ns |
| Current- Forward(If) | 50A |
| Input Capacitance(Cies) | 4.2nF |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 360A |
