7MBR10VKC120-50
7MBR10VKC120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR10VKC120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR10VKC120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 33.792 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 7V@10mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 110W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.2V@10A |
| Current - Collector(Ic) | 10A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.4V@10A,15V |
| Td(off) | 290ns |
| Td(on) | 180ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 350ns |
| Current- Forward(If) | 10A |
| Input Capacitance(Cies) | 800pF |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 245A |
