TSR 3-2490N
TSR 3-2490N
ПроизводительTRACO POWER
Партномер производителяTSR 3-2490N
ОписаниеPower Modules TRACO POWER TSR 3-2490N
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TRACO POWER |
| Вес | 5.02 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+90℃ |
| Features | Short Circuit Protection;Over Current Protection;Under Voltage Protection |
| Output Voltage | 9V |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Function | Buck |
| Conversion Efficiency | 93% |
| Voltage - Supply | 11V~36V |
| Output Voltage Accuracy | ±2% |
| Supply Current (Iq) | 1mA |
| Ripple Noise | 75mVp-p |
| Capacitive Load(Max) | 620uF |
| Output Current(Max) | 3A |
