CC2640R2TR2.4-GC
CC2640R2TR2.4-GC
ПроизводительSilicontra
Партномер производителяCC2640R2TR2.4-GC
ОписаниеIoT/Communication Modules Silicontra CC2640R2TR2.4-GC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Silicontra |
| Вес | 2.703 |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Sensitivity | -97dBm |
| Receive Current | 5.9mA |
| Current Of Transmitting | 9.1mA |
| Antenna Type | On-board antenna;IPEXAntenna |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Communication Distance | 80m |
| Wireless Standard | Bluetooth 4.2 |
| Utilized IC / Part | CC2640 Chip |
| Output Power(Max) | 5dBm |
