ESPS3-32-N16R8
ESPS3-32-N16R8
ПроизводительDOIT
Партномер производителяESPS3-32-N16R8
ОписаниеIoT/Communication Modules DOIT ESPS3-32-N16R8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOIT |
| Вес | 3.159 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 19dBm |
| Interface | GPIO;I2C;I2S;SDIO;SPI;UART |
| Frequency range | 2.4GHz |
| Sensitivity | -88dBm |
| Receive Current | 91mA |
| Current Of Transmitting | 326mA |
| Antenna Type | On-board PCB Antenna |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Wireless Standard | Bluetooth5.0 |
| Utilized IC / Part | ESP32-S3 |
