BU03
BU03
ПроизводительAi-Thinker
Партномер производителяBU03
ОписаниеIoT/Communication Modules Ai-Thinker BU03
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Ai-Thinker |
| Вес | 1.65 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | SPI |
| Features | AES encryption;Module reset function;Integrated antenna |
| Frequency range | 6.4895GHz;7.9872GHz |
| Receive Current | 53.97mA |
| Current Of Transmitting | 26.43mA |
| Antenna Type | - |
| Voltage - Supply | 2.5V~3.6V |
| Model | Transceiver |
