0.5K-AS-17PWB-RW
0.5K-AS-17PWB-RW
ПроизводительGUOCONN
Партномер производителя0.5K-AS-17PWB-RW
ОписаниеConnectors GUOCONN 0.5K-AS-17PWB-RW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GUOCONN |
| Вес | 0.444 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Current Rating (Max) | 400mA |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Rated Voltage (Max) | 50V |
| Number of Contacts | 17P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
