1.0K-N-10PB-RXW
1.0K-N-10PB-RXW
ПроизводительGUOCONN
Партномер производителя1.0K-N-10PB-RXW
ОписаниеConnectors GUOCONN 1.0K-N-10PB-RXW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GUOCONN |
| Вес | 0.684 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Current Rating (Max) | 400mA |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 4.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Rated Voltage (Max) | 50V |
| Number of Contacts | 10P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Single-side Contact/Vertical |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
