HDGC0515-05CL-CN
HDGC0515-05CL-CN
ПроизводительHDGC
Партномер производителяHDGC0515-05CL-CN
ОписаниеConnectors HDGC HDGC0515-05CL-CN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HDGC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Current Rating (Max) | 300mA |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Rated Voltage (Max) | 50V |
| Number of Contacts | 5P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
