BTB16X-800CW
BTB16X-800CW
ПроизводительFUXINSEMI
Партномер производителяBTB16X-800CW
ОписаниеTransistors/Thyristors FUXINSEMI BTB16X-800CW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | FUXINSEMI |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 40mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 35mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.55V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 160A@50Hz |
