7MBR50XMA120-50
7MBR50XMA120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR50XMA120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR50XMA120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 221.4 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@50mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 250W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.45V@50A |
| Current - Collector(Ic) | 50A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.15V@50A |
| Gate Charge(Qg) | 340nC@50A |
| Td(off) | 230ns |
| Td(on) | 90ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 190ns |
| Switching Energy(Eoff) | 3.36mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 3.78mJ |
| Input Capacitance(Cies) | 5.3nF@10V |
