7MBR35XMA120-50
7MBR35XMA120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR35XMA120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR35XMA120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 221.4 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@35mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 200W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.8V@15A |
| Current - Collector(Ic) | 35A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.1V@35A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 240nC |
| Td(off) | 230ns |
| Td(on) | 40ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 270ns |
| Switching Energy(Eoff) | 910uJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 3.02mJ |
| Input Capacitance(Cies) | 3.7nF@10V |
