BTA41T-1600BW
BTA41T-1600BW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTA41T-1600BW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTA41T-1600BW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | NH |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 80mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 40W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1.6kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 40A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 400A@50Hz |
