GP8891C
GP8891C
ПроизводительHaloChip
Партномер производителяGP8891C
ОписаниеPower Management (PMIC) HaloChip GP8891C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HaloChip |
| Вес | 0.175 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Output Current | 1A |
| Features | Constant Current Mode (CC);Constant Voltage (CV);Over Voltage Protection;Short Circuit Protection;Over Temperature Protection;Under Voltage Protection |
| Topology | Flyback |
| isolation | Isolation |
| Voltage - Supply | 2.8V~5.1V |
| Working mode | DCM |
| Voltage - Breakdown | 850V |
| Frequency - Switching | 70kHz |
| Feedback System | Primary-Side Feedback |
| Duty Cycle(Max) | 55% |
