BS450HF120B2SDX
BS450HF120B2SDX
ПроизводительBestirpower
Партномер производителяBS450HF120B2SDX
ОписаниеTransistors/Thyristors Bestirpower BS450HF120B2SDX
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bestirpower |
| Вес | 335 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 5V@8mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 2.307kW |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.05V@450A |
| Current - Collector(Ic) | 700A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2V@450A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 3800nC@15V |
| Td(off) | 410ns |
| Td(on) | 120ps |
| IGBT Type | IGBT Module |
| Switching Energy(Eoff) | 41.5mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 10.9mJ |
| Input Capacitance(Cies) | 75nF@25V |
