HX1113-AEC
HX1113-AEC
ПроизводительHEXIN
Партномер производителяHX1113-AEC
ОписаниеPower Management (PMIC) HEXIN HX1113-AEC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HEXIN |
| Вес | 0.053 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 700mA |
| Quiescent Current | 70uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.5V~5.5V |
| Output Voltage | 600mV~5.5V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1.4MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
