BW20-12F
BW20-12F
ПроизводительAi-Thinker
Партномер производителяBW20-12F
ОписаниеIoT/Communication Modules Ai-Thinker BW20-12F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Ai-Thinker |
| Вес | 1.82 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 19dBm;18dBm;17dBm;15dBm |
| Interface | UART;GPIO;ADC;PWM;I2C;SPI;SDIO;SWD;USB |
| Features | - |
| Frequency range | - |
| Sensitivity | -99dBm;-71dBm;-74dBm;-76dBm;-90dBm;-91dBm;-93dBm;-94dBm;-97dBm |
| Receive Current | 40mA |
| Current Of Transmitting | 355mA;95mA;93mA |
| Antenna Type | On-board PCB Antenna;IPEX interface |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Wireless Standard | Bluetooth5.0 |
| Utilized IC / Part | RTL8711 |
