BW20-07S(IPEX)
BW20-07S(IPEX)
ПроизводительAi-Thinker
Партномер производителяBW20-07S(IPEX)
ОписаниеIoT/Communication Modules Ai-Thinker BW20-07S(IPEX)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Ai-Thinker |
| Вес | 1.52 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 19dBm;18dBm;17dBm;15dBm |
| Interface | UART;GPIO;ADC;PWM;I2C;SPI;SDIO;USB;SWD |
| Frequency range | 2.4GHz;5GHz |
| Sensitivity | -99dBm;-89dBm;-94dBm;-76dBm;-93dBm;-74dBm;-91dBm;-71dBm;-98dBm;-97dBm |
| Receive Current | 47mA |
| Current Of Transmitting | 323mA;98mA;96mA |
| Antenna Type | IPEX interface |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Wireless Standard | Bluetooth5.0 |
