KF8500-2p-8.4MM
KF8500-2p-8.4MM
ПроизводительBOOMELE(Boom Precision Elec)
Партномер производителяKF8500-2p-8.4MM
ОписаниеConnectors BOOMELE(Boom Precision Elec) KF8500-2p-8.4MM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | BOOMELE(Boom Precision Elec) |
| Вес | 2.8 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Wire Gauge - AWG | 12~22 |
| Wire Gauge - mm2 | - |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 8.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Mounting Type | Straight Pin |
| Barrier Type | 2-Side |
| Pin Location | Side Mount |
| Current Rating | 20A |
| voltage | 300V |
| Number of Positions or Pins | 1x2P |
