JL15EDGA-38107G01
JL15EDGA-38107G01
ПроизводительJILN
Партномер производителяJL15EDGA-38107G01
ОписаниеConnectors JILN JL15EDGA-38107G01
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JILN |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 7P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 7 |
| Mounting Type | Right-Angle Pin |
| Pin Structure | 1x7P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | Hinged (Snap On) |
